top of page
pozadi1.jpg
VINNÝ SKLÍPEK
Srdečná pohostinnost spojená s ochutnáním zdejších kvalitních vín Vám dá zapomenout na všechny problémy i všudypřítomný stres.

Nacházíme se ve známé vinařské obci Čejč, v podoblasti Slovácké. Zdejší jedinečná lokalita sklepů čítá cca 80 búd, tedy vinných sklípků. Náš sklípek je na vlastním pozemku se sadem a vinicemi, takže je zde dostatek prostoru na nadýchání se svěžího moravského vzduchu.
pozadi1.jpg
U HROZNU
Máme otevřeno celoročně na základě předchozí telefonické nebo emailové rezervace při minimálním počtu od 25-ti osob. V samotné chladivé oáze posedíte ve dvou podlažích s kapacitou až 70 osob. 

Po předchozí domluvě Vám rádi zajistíme prohlídku vnitřních prostor i areálu. Na Vaši návštěvu se těší kolektiv sklípku U Hroznu !
pozadi1.jpg
Foto k popisu prostor - O nás.JPG

Posezení u muziky

  • Přední terasa s pergolou cca 15 osob

  • Přízemní podlaží do 30 osob

  • 1. patro (průchod na letní terasu) do 45 osob

  • Letní zahradní terasa do 60 osob

  • Vinný sklep (podzemní prostory) do 50 osob

 

Celková kapacita sklepa je:

60 osob (v měsících květen až září)
50 osob ( vnitřní prostory v zimních měsících)

Záleží na koncepci dané oslavy nebo večírku, aby bylo dostatek prostoru pro případnou živou hudbu, tanec či jiné aktivity.

Máme otevřeno celoročně na základě předchozí telefonické nebo emailové rezervace při minimálním počtu od 25-ti osob.

pozadi1.jpg
Obec Čejč

Obec Čejč

Čejč leží na dně velké kotliny uzavřené posledními výběžky Maršovských hor 185 metrů nad mořem. Dolina v podobě chobotu se vytvořila na jihovýchodním svahu starších třetihor. Obec stojí na písčitých jílech, šedých vápenatých slínech a plavených modrých křemičitých píscích bezprostředně u velké vrstevné poruchy, kterou vystupují sirovodíkové vzestupné prameny. V žluticových hlínách se velmi daří vinohradům, které jsou právě pro tyto příznivé půdní podmínky vysazovány po stráních kolem Čejče. Z rostlinných druhů tvoří zvláštní společenství slanomilné rostliny - slanorožec, merlík pomořský, slanobýl, bytel, pelyněk pontický, starček velkolistý, lnice křemičinkolistá.
DJI_0909.jpg
pozadi1.jpg

Historie obce

Čejč je obcí starobylého rázu a poprvé se připomíná v roce 1222. V roce 1335 se poprvé jmenuje městečkem s právem konat týdenní trhy, vařit a prodávat pivo. V roce 1459 byla obec podle písemných záznamů již pustá, neboť utrpěla těžké ztráty za husitských válek.
V roce 1769 nařídila císařovna Marie Terezie zorání obecních pastvin u Čejče, aby byly na takto získané půdě zakládány nové osady. Tehdejší správce císařských statků, svobodný pán Posch, povolal z Lotrinska a Franche - Comté francouzské rodiny ke kolonizaci uherských statků. Tyto rodiny pocházely z kraje Besanconského, panství Dorna, z vesnice Deservillers. První polovina 19. století přinesla obci velký rozvoj. V roce 1825 přestavěl podnikavý čejčský občan Poduška místní zájezdní hostinec na patro a zřídil zde lázně s léčivým sirným pramenem. Hned v prvních letech přivábily lázně mnoho hostů z blízkého i vzdálenějšího okolí a k jejich rozkvětu napomáhal v následujících letech i rychlý rozvoj Čejče
bottom of page