top of page
pozadi1.jpg
VINNÝ SKLÍPEK
Srdečná pohostinnost spojená s ochutnáním zdejších kvalitních vín Vám dá zapomenout na všechny problémy i všudypřítomný stres.

Nacházíme se ve známé vinařské obci Čejč, v podoblasti Slovácké. Zdejší jedinečná lokalita sklepů čítá cca 80 búd, tedy vinných sklípků. Náš sklípek je na vlastním pozemku se sadem a vinicemi, takže je zde dostatek prostoru na nadýchání se svěžího moravského vzduchu.
pozadi1.jpg
U HROZNU
Máme otevřeno celoročně na základě předchozí telefonické nebo emailové rezervace při minimálním počtu od 25-ti osob. V samotné chladivé oáze posedíte ve dvou podlažích s kapacitou až 70 osob. 

Po předchozí domluvě Vám rádi zajistíme prohlídku vnitřních prostor i areálu. Na Vaši návštěvu se těší kolektiv sklípku U Hroznu !
pozadi1.jpg
Foto k popisu prostor - O nás.JPG

Posezení u muziky

  • Přízemí do 30 osob

  • 1. patro (průchod na letní terasu) do 50 osob

  • Malá terasa s pergolou cca 15 osob

  • Letní zahradní terasa do 70 osob

  • Vinný sklep (podzemní prostory) do 50 osob

 

Celková kapacita sklepa je:

70 osob (v měsících květen až září)
50 osob ( vnitřní prostory v zimních měsících)

Záleží na koncepci dané oslavy nebo večírku, aby bylo dostatek prostoru pro případnou živou hudbu a tanec.

Máme otevřeno celoročně na základě předchozí telefonické nebo emailové rezervace při minimálním počtu od 25-ti osob.

pozadi1.jpg
Obec Čejč

Obec Čejč

Čejč leží na dně velké kotliny uzavřené posledními výběžky Maršovských hor 185 metrů nad mořem. Dolina v podobě chobotu se vytvořila na jihovýchodním svahu starších třetihor. Obec stojí na písčitých jílech, šedých vápenatých slínech a plavených modrých křemičitých píscích bezprostředně u velké vrstevné poruchy, kterou vystupují sirovodíkové vzestupné prameny. V žluticových hlínách se velmi daří vinohradům, které jsou právě pro tyto příznivé půdní podmínky vysazovány po stráních kolem Čejče. Z rostlinných druhů tvoří zvláštní společenství slanomilné rostliny - slanorožec, merlík pomořský, slanobýl, bytel, pelyněk pontický, starček velkolistý, lnice křemičinkolistá.
DJI_0909.jpg
pozadi1.jpg

Historie obce

Čejč je obcí starobylého rázu a poprvé se připomíná v roce 1222. V roce 1335 se poprvé jmenuje městečkem s právem konat týdenní trhy, vařit a prodávat pivo. V roce 1459 byla obec podle písemných záznamů již pustá, neboť utrpěla těžké ztráty za husitských válek.
V roce 1769 nařídila císařovna Marie Terezie zorání obecních pastvin u Čejče, aby byly na takto získané půdě zakládány nové osady. Tehdejší správce císařských statků, svobodný pán Posch, povolal z Lotrinska a Franche - Comté francouzské rodiny ke kolonizaci uherských statků. Tyto rodiny pocházely z kraje Besanconského, panství Dorna, z vesnice Deservillers. První polovina 19. století přinesla obci velký rozvoj. V roce 1825 přestavěl podnikavý čejčský občan Poduška místní zájezdní hostinec na patro a zřídil zde lázně s léčivým sirným pramenem. Hned v prvních letech přivábily lázně mnoho hostů z blízkého i vzdálenějšího okolí a k jejich rozkvětu napomáhal v následujících letech i rychlý rozvoj Čejče
bottom of page